Szanowni Państwo!

W imieniu Forum Media Polska – nowego wydawcy publikacji Raabe – miło nam poinformować, iż od 1 listopada 2014 r. nastąpiło połączenie dwóch największych serwisów poświęconych zarządzaniu placówką oświatową nadzorpedagogiczny.pl oraz dyrektorium.pl. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej zmianie portal będzie dla Państwa jeszcze większą pomocą w zarządzaniu oraz organizacji działalności wychowawczej i dydaktycznej w szkole.

Za 30 sekund zostaniecie Państwo przekierowani na portal www.nadzor-pedagogiczny.pl.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu (61) 66 55 810.

Poziom kształcenia:
  • Podstawowy
  • Gimnazjalny
  • Ponadgimnazjalny

NIE dla śmieciowego jedzenia w szkołach

ikona facebooka

23 października Sejm uchwalił zmiany w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia. W szkołach i przedszkolach nie będzie można podawać ani sprzedawać tzw. śmieciowego jedzenia. Minister zdrowia określi w rozporządzeniu, jakie produkty będą mogły być sprzedawane w sklepikach szkolnych, czy też podawane w szkole i przedszkolu. Listę dostępnych w szkole i przedszkolu produktów spożywczych będzie mógł doprecyzować dyrektor w porozumieniu z radą rodziców.

Polskie dzieci w czołówce najbardziej otyłych dzieci wg raportu WHO

Śmieciowe jedzenie to duży problem ostatnich lat. Tym bardziej, że jego spożycie jest stosunkowo wysokie wśród najmłodszych. Sprzyja to coraz powszechniejszej wśród dzieci i młodzieży otyłości, a co za tym idzie i chorobom. Substancje, które wchodzą w skład takich produktów to zazwyczaj duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, soli i cukru, które spożywane w nadmiarze mogą powodować występowanie przewlekłych chorób dietozależnych. Chodzi tutaj o takie produkty spożywcze jak: chipsy, niektóre ciastka, napoje gazowane i energetyczne, jedzenie typu fast food i instant.

Minister zdrowia stworzy katalog dostępnych produktów

W związku z tym Sejm uchwalił nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Zgodnie z nowymi przepisami minister zdrowia określi w rozporządzeniu, jakie produkty będą mogły być sprzedawane w sklepikach szkolnych, czy też podawane w szkole i przedszkolu. Listę dostępnych w szkole i przedszkolu produktów spożywczych będzie mógł doprecyzować dyrektor w porozumieniu z radą rodziców.

W przypadku, jeżeli osoba prowadząca sklepik szkolny nie zastosuje się do nowych przepisów, dyrektor szkoły będzie mógł rozwiązać z nią umowę najmu bez zachowania okresu wypowiedzenia i odszkodowania.

Zakazane reklamy

Nie będzie można również na terenie szkoły lub przedszkola i w ich pobliżu reklamować produktów, które nie zostały dopuszczone do spożycia w danych placówkach.
Nowe przepisy obowiązywać będą również w szkołach ponadgimnazjalnych.

Planowany termin wejścia w życie ustawy to 1 września 2015 r.

Anna Płociniczak

O nas

Dewizą od początków istnienia Forum Media Polska Sp. z o.o. na polskim rynku jest hasło „Wiedza na usługach rynku”. Zgodnie z nią staramy się na bieżąco informować naszych klientów o zmianach zachodzących w życiu gospodarczym, przepisach prawa, obowiązkach...Czytaj więcej..

Poznaj Dyrektorium.pl

Dyrektorium.pl to portal dla dyrektorów szkół pozwalający na efektywną organizację pracy szkoły poprzez system zadań, modułów oraz uporządkowanej wiedzy. Dyrektorium jest w pełni personalizowane, dzięki czemu można dostosować informacje, funkcjonalności oraz wygląd do własnych potrzeb, wynikających np. ze specyfiki szkoły...
Czytaj więcej..

Nasi autorzy

Autorami są specjaliści z zakresu prawa oświatowego, pracownicy organów prowadzących i kontroli, mający na co dzień styczność z problemami dyrektorów, a także sami dyrektorzy (wieloletni praktycy, cieszący się szacunkiem w środowisku)...Czytaj więcej..

Kontakt

Forum Media Polska Sp. z o.o.
ul. Polska 13
60-595 Poznań

Dział Obsługi Klienta jest do dyspozycji klientów 5 dni w tygodniu:
od pon. do piątku, w godz.8.00–16.00

tel: 61 66 55 810
faks: 61 66 55 888
mail: formularz kontaktu »

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji w naszej polityce prywatności znajdziesz tutaj.

Dyrektorium.pl
Platforma Zarządzania Szkołą
Regulamin serwisu