Szanowni Państwo!

W imieniu Forum Media Polska – nowego wydawcy publikacji Raabe – miło nam poinformować, iż od 1 listopada 2014 r. nastąpiło połączenie dwóch największych serwisów poświęconych zarządzaniu placówką oświatową nadzorpedagogiczny.pl oraz dyrektorium.pl. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej zmianie portal będzie dla Państwa jeszcze większą pomocą w zarządzaniu oraz organizacji działalności wychowawczej i dydaktycznej w szkole.

Za 30 sekund zostaniecie Państwo przekierowani na portal www.nadzor-pedagogiczny.pl.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu (61) 66 55 810.

Poziom kształcenia:
  • Podstawowy
  • Gimnazjalny
  • Ponadgimnazjalny

Nowe zasady zawierania umów na czas określony

ikona facebooka

Do konsultacji społecznych został przekazany projekt nowelizacji Kodeksu pracy regulujący przepisy dotyczące zawierania i wypowiadania umów o prace na czas określony. Według nowych przepisów zatrudnienie na czas określony nie będzie mogło przekroczyć 33 miesięcy. Konsultacje potrwają do 21 listopada.

Maksymalnie 33 miesiące

Zaproponowane przepisy utrzymują dotychczasowy podział umów o pracę (umowa o pracę na okres próbny, na czas określony oraz na czas nieokreślony). Novum stanowi ograniczenie czasowe stosowania umów terminowych, a mianowicie łączny czas ich trwania nie mógłby być dłuższy niż  33 miesiące. Ponadto łączna liczba tych umów nie mogłaby przekroczyć trzech.

W przypadku przekroczenia tego limitu, umowa na czas określony przekształcałaby się automatycznie w umowę na czas nieokreślony.

Takie rozwiązanie ma, zdaniem ministerstwa pracy, przeciwdziałać nadużywaniu stosowania przez pracodawców terminowych umów o pracę.

Uzależnienie okresu wypowiedzenia od czasu zatrudnienia

Kolejną propozycją jest uzależnienie okresu wypowiedzenia od czasu zatrudnienia u danego pracodawcy. Dotychczasowy okres wypowiedzenia przy umowach terminowych wynosił 2 tygodnie, co zostało uznane w marcu 2014 r. przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej za dyskryminujące.

Według nowych propozycji okres wypowiedzenia przy umowie zawartej na czas określony wynosiłby:

  • 2 tygodnie - w przypadku zatrudnienia u danego pracodawcy przez okres krótszy niż 6 miesięcy;
  • 1 miesiąc - w przypadku zatrudnienia przez okres co najmniej 6 miesięcy oraz
  • 3 miesiące - w przypadku zatrudnienia okresu co najmniej 3 lat.

Anna Płociniczak

O nas

Dewizą od początków istnienia Forum Media Polska Sp. z o.o. na polskim rynku jest hasło „Wiedza na usługach rynku”. Zgodnie z nią staramy się na bieżąco informować naszych klientów o zmianach zachodzących w życiu gospodarczym, przepisach prawa, obowiązkach...Czytaj więcej..

Poznaj Dyrektorium.pl

Dyrektorium.pl to portal dla dyrektorów szkół pozwalający na efektywną organizację pracy szkoły poprzez system zadań, modułów oraz uporządkowanej wiedzy. Dyrektorium jest w pełni personalizowane, dzięki czemu można dostosować informacje, funkcjonalności oraz wygląd do własnych potrzeb, wynikających np. ze specyfiki szkoły...
Czytaj więcej..

Nasi autorzy

Autorami są specjaliści z zakresu prawa oświatowego, pracownicy organów prowadzących i kontroli, mający na co dzień styczność z problemami dyrektorów, a także sami dyrektorzy (wieloletni praktycy, cieszący się szacunkiem w środowisku)...Czytaj więcej..

Kontakt

Forum Media Polska Sp. z o.o.
ul. Polska 13
60-595 Poznań

Dział Obsługi Klienta jest do dyspozycji klientów 5 dni w tygodniu:
od pon. do piątku, w godz.8.00–16.00

tel: 61 66 55 810
faks: 61 66 55 888
mail: formularz kontaktu »

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji w naszej polityce prywatności znajdziesz tutaj.

Dyrektorium.pl
Platforma Zarządzania Szkołą
Regulamin serwisu