Szanowni Państwo!

W imieniu Forum Media Polska – nowego wydawcy publikacji Raabe – miło nam poinformować, iż od 1 listopada 2014 r. nastąpiło połączenie dwóch największych serwisów poświęconych zarządzaniu placówką oświatową nadzorpedagogiczny.pl oraz dyrektorium.pl. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej zmianie portal będzie dla Państwa jeszcze większą pomocą w zarządzaniu oraz organizacji działalności wychowawczej i dydaktycznej w szkole.

Za 30 sekund zostaniecie Państwo przekierowani na portal www.nadzor-pedagogiczny.pl.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu (61) 66 55 810.

Poziom kształcenia:
  • Podstawowy
  • Gimnazjalny
  • Ponadgimnazjalny

Projekt społeczny to dla ucznia pierwsze doświadczenie zawodowe

ikona facebooka

Ruszyła pierwsza w Polsce praktyczna i zespołowa olimpiada Zwolnieni z Teorii. Patronat nad nią objęli Prezydent Bronisław Komorowski i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie w całej Polsce realizują prawdziwe projekty społeczne. Przez praktykę uczą się zarządzania projektami, współpracy i motywowania. Zdobędą honorowane na całym świecie certyfikaty PMI. Olimpiadę, organizowaną przez Fundację Social Wolves, popierają najwięksi pracodawcy.

Polska szkoła uczy teorii, pomijając praktykę

Wielu pracodawców uważa, że polska szkoła uczy teorii, pomijając praktykę. Potwierdzają to wyniki Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA), w których jesteśmy liderem w matematyce, ale znajdujemy się na szarym końcu w rozwiązywaniu prawdziwych, praktycznych problemów (tylko dwa kraje wypadły w rankingu gorzej).

To zła wiadomość, bo – według autorów badania – od tej umiejętności zależy, jak uczniowie poradzą sobie w realiach XXI wieku. „Brakuje mi wśród absolwentów kompetencji, które mogą z łatwością nabyć, angażując się w projekty społeczne. Ich realizowanie już w szkole na pewno przyda im się w pierwszej pracy” – mówi Andrzej Klesyk, prezes PZU. „Microsoft w ramach globalnej inicjatywy YouthSpark przyczynia się do podnoszenia praktycznych umiejętności młodych ludzi poprzez wykorzystanie technologii. Olimpiada Zwolnieni z Teorii wpisuje się w te działania i stanowi dla nich realną szansę zdobycia praktycznego doświadczenia koniecznego do wejścia na rynek pracy” – mówi Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Portal www.zwolnienizteorii.pl to przewodnik, źródło inspiracji i wciągająca gra, w której uczestnicy zdobywają punkty i odznaki. Uczą się zarządzania, a jednocześnie pomagają innym” – mówi Paula Bruszewska, prezes fundacji Social Wolves. Każdy uczeń, który ukończy projekt będzie finalistą olimpiady i otrzyma międzynarodowy, biznesowy certyfikat PMI.

Zapraszamy nauczycieli do przekazania uczniom informacji o olimpiadzie. Wszystkie materiały są dostępne na www.zwolnienizteorii.pl/materialy.

Na rejestrację uczniowie mają czas do 30 listopada

Partnerami strategicznymi Zwolnionych z Teorii są Microsoft oraz Fundacja PZU. Patronatu udzielili Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Partnerami merytorycznymi są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, dom mediowy MEC Global oraz firma szkoleniowa Management Training & Development Center.

O nas

Dewizą od początków istnienia Forum Media Polska Sp. z o.o. na polskim rynku jest hasło „Wiedza na usługach rynku”. Zgodnie z nią staramy się na bieżąco informować naszych klientów o zmianach zachodzących w życiu gospodarczym, przepisach prawa, obowiązkach...Czytaj więcej..

Poznaj Dyrektorium.pl

Dyrektorium.pl to portal dla dyrektorów szkół pozwalający na efektywną organizację pracy szkoły poprzez system zadań, modułów oraz uporządkowanej wiedzy. Dyrektorium jest w pełni personalizowane, dzięki czemu można dostosować informacje, funkcjonalności oraz wygląd do własnych potrzeb, wynikających np. ze specyfiki szkoły...
Czytaj więcej..

Nasi autorzy

Autorami są specjaliści z zakresu prawa oświatowego, pracownicy organów prowadzących i kontroli, mający na co dzień styczność z problemami dyrektorów, a także sami dyrektorzy (wieloletni praktycy, cieszący się szacunkiem w środowisku)...Czytaj więcej..

Kontakt

Forum Media Polska Sp. z o.o.
ul. Polska 13
60-595 Poznań

Dział Obsługi Klienta jest do dyspozycji klientów 5 dni w tygodniu:
od pon. do piątku, w godz.8.00–16.00

tel: 61 66 55 810
faks: 61 66 55 888
mail: formularz kontaktu »

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji w naszej polityce prywatności znajdziesz tutaj.

Dyrektorium.pl
Platforma Zarządzania Szkołą
Regulamin serwisu