Szanowni Państwo!

W imieniu Forum Media Polska – nowego wydawcy publikacji Raabe – miło nam poinformować, iż od 1 listopada 2014 r. nastąpiło połączenie dwóch największych serwisów poświęconych zarządzaniu placówką oświatową nadzorpedagogiczny.pl oraz dyrektorium.pl. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej zmianie portal będzie dla Państwa jeszcze większą pomocą w zarządzaniu oraz organizacji działalności wychowawczej i dydaktycznej w szkole.

Za 30 sekund zostaniecie Państwo przekierowani na portal www.nadzor-pedagogiczny.pl.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu (61) 66 55 810.

Drugi kwartał 2014 r.

 • Młodsze pokolenia są coraz lepiej wykształcone

  25/07/2014

  Badanie zachowań edukacyjnych Polaków pokazuje, że dokonaliśmy awansu edukacyjnego. Młodsze pokolenia są coraz lepiej wykształcone. Wciąż największy wpływ na wybory edukacyjne i poziom wykształcenia mają wzory wyniesione z rodzinnego domu, choć duże znaczenie ma też sytuacja na rynku pracy. Poziom wykształcenia ma często wpływ na charakter zatrudnienia – niższe wykształcenie zwiększa prawdopodobieństwo zatrudnienia na umowę śmieciową.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  • Gimnazjalny

  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Nowe technologie mogą pomóc się uczyć, ale i mogą zaszkodzić

  04/07/2014

  Ta analiza IBE powinna zastanowić każdego rodzica i nauczyciela. Uczniowie pozbawieni technologicznych zdobyczy osiągają słabsze wyniki, ale też słabsi są ci, którzy w nadmiarze korzystają z komputera, tabletu, komórki czy Internetu.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  • Gimnazjalny

  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Odpowiedź MEN-u na złe wyniki maturalne z matematyki

  30/06/2014

  MEN szuka winnych fatalnych wyników tegorocznej matury z matematyki i ma już plan, jak zapobiec problemowi w przyszłości. Co proponuje? Od 2015 r. staże dla przyszłych nauczycieli w szkołach osiągających najlepsze wyniki z konkretnych przedmiotów oraz zmiany w rozdysponowaniu środków przeznaczonych na doskonalenie nauczycieli. Nauczyciele są bowiem źle przygotowywani do nauczania przedmiotów ścisłych, a sama selekcja przyszłych pedagogów jest zbyt liberalna.

  Poziom kształcenia:
  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • 29 proc. uczniów nie zdało egzaminu dojrzałości

  27/06/2014

  Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wstępne wyniki egzaminów dojrzałości. Aż 29 proc. nie zdało egzaminu. 19% ma jeszcze prawo do poprawki w sierpniu, natomiast pozostałe 10% będzie musiało poczekać na kolejny egzamin do przyszłego roku. Najlepiej poradzili sobie uczniowie z woj. lubuskiego, a najgorzej poszło zdającym w woj. warmińsko-mazurskim.

  Poziom kształcenia:
  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Co wiemy o polskich nauczycielach i o stanie polskiej edukacji?

  26/06/2014

  Polscy 15-latkowie mają jeden z najwyższych poziomów kompetencji w Europie, na co wskazują wyniki międzynarodowego badania PISA. To w dużym stopniu zasługa nauczycieli i im też w znacznym stopniu poświęcona jest czwarta już edycja raportu o stanie edukacji – „Liczą się nauczyciele”, który opublikował Instytut Badań Edukacyjnych

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  • Gimnazjalny

  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Jakie błędy popełnili autorzy drugiej części „Naszego Elementarza”?

  25/06/2014

  Już od wczoraj można zapoznać się z kolejną częścią podręcznika przygotowanego przez MEN. „Zima”, podobnie jak „Jesień”, spotkała się z krytycznymi uwagami specjalistów. Autorki powtórzyły błędy, na które recenzenci zwracali uwagę, opiniując pierwszą część darmowego elementarza. Tym razem podręcznikowi zarzucono chaos estetyczny, brak spójności kolorystycznej, za duże zróżnicowanie rysunków, nieprzemyślany layout. Doceniono natomiast treści równościowe.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  Dodaj do aktówki
 • MEN opublikowało drugą część „Naszego Elementarza”

  24/06/2014

  Ministerstwo opublikowało drugą część rządowego podręcznika przygotowanego przez Marię Lorek i Lidię Wollman. Z kolejnej części, zatytułowanej „Zima”, uczniowie będą korzystać w grudniu, styczniu i lutym. Z gotowym kompletem „Naszego Elementarza” będzie można zapoznać się jeszcze przed wakacjami. Tymczasem MEN zachęca do zgłaszania opinii i uwag na temat drugiej części darmowego elementarza.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  Dodaj do aktówki
 • Jak uczniowie wypadli na egzaminie gimnazjalnym 2014?

  20/06/2014

  W tym roku gimnazjaliści po raz trzeci zdawali egzamin na nowych zasadach. Blisko 372 tys. uczniów klas trzecich sprawdziło swoją wiedzę z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Podobnie jak w zeszłym roku słabo wypadły zadania z zakresu matematyki (47%). Uczniowie uzyskali najwyższe noty z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym (74%) i francuskiego na poziomie podstawowym (70%), najmniej punktów zaś zdobyli ci, którzy zdecydowali się zdawać język niemiecki.

  Poziom kształcenia:
  • Gimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Prezydent podpisał nowelizację tzw. dużej ustawy podręcznikowej

  20/06/2014

  Dziś prezydent podpisał nowelizację ustawy z 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw. Na jej mocy w tym roku uczniowie klasy I szkoły podstawowej zostaną wyposażeni w rządowy podręcznik. Na każdego pierwszoklasistę przewidziano także dotację, która zostanie przeznaczona na zakup materiałów ćwiczeniowych oraz podręcznika lub materiałów edukacyjnych do zajęć z języka obcego.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  • Gimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Dyrektorze, złóż zamówienie na „Nasz elementarz”

  18/06/2014

  Ministerstwo uruchomiło aplikację, dzięki której dyrektorzy mogą zamówić odpowiednią liczbę egzemplarzy rządowego podręcznika dla klas pierwszych w szkołach podstawowych oraz ogólnokształcących szkołach muzycznych I stopnia. W najbliższy poniedziałek będzie można także złożyć zapotrzebowanie na podręczniki dostosowane do dzieci z orzeczeniem. Na wypełnienie formularza dyrektorzy mają czas do końca czerwca.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  Dodaj do aktówki

O nas

Dewizą od początków istnienia Forum Media Polska Sp. z o.o. na polskim rynku jest hasło „Wiedza na usługach rynku”. Zgodnie z nią staramy się na bieżąco informować naszych klientów o zmianach zachodzących w życiu gospodarczym, przepisach prawa, obowiązkach...Czytaj więcej..

Poznaj Dyrektorium.pl

Dyrektorium.pl to portal dla dyrektorów szkół pozwalający na efektywną organizację pracy szkoły poprzez system zadań, modułów oraz uporządkowanej wiedzy. Dyrektorium jest w pełni personalizowane, dzięki czemu można dostosować informacje, funkcjonalności oraz wygląd do własnych potrzeb, wynikających np. ze specyfiki szkoły...
Czytaj więcej..

Nasi autorzy

Autorami są specjaliści z zakresu prawa oświatowego, pracownicy organów prowadzących i kontroli, mający na co dzień styczność z problemami dyrektorów, a także sami dyrektorzy (wieloletni praktycy, cieszący się szacunkiem w środowisku)...Czytaj więcej..

Kontakt

Forum Media Polska Sp. z o.o.
ul. Polska 13
60-595 Poznań

Dział Obsługi Klienta jest do dyspozycji klientów 5 dni w tygodniu:
od pon. do piątku, w godz.8.00–16.00

tel: 61 66 55 810
faks: 61 66 55 888
mail: formularz kontaktu »

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji w naszej polityce prywatności znajdziesz tutaj.

Dyrektorium.pl
Platforma Zarządzania Szkołą
Regulamin serwisu