Szanowni Państwo!

W imieniu Forum Media Polska – nowego wydawcy publikacji Raabe – miło nam poinformować, iż od 1 listopada 2014 r. nastąpiło połączenie dwóch największych serwisów poświęconych zarządzaniu placówką oświatową nadzorpedagogiczny.pl oraz dyrektorium.pl. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej zmianie portal będzie dla Państwa jeszcze większą pomocą w zarządzaniu oraz organizacji działalności wychowawczej i dydaktycznej w szkole.

Za 30 sekund zostaniecie Państwo przekierowani na portal www.nadzor-pedagogiczny.pl.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu (61) 66 55 810.

Trzeci kwartał 2014 r.

 • Dyrektorze, zmień sklepik szkolny ze śmieciowym jedzeniem na bufet ze zdrową żywnością

  30/09/2014

  To już trzecia edycja programu grantowego Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja", któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Celem projektu jest promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia i sposobu odżywiania. W ramach konkursu uczniowie z pomocą nauczycieli i rady rodziców przeprowadzą w swojej placówce projekt przebudowy sklepiku szkolnego w bufet z drugimi śniadaniami. Na zwycięzców czekają granty, za które będzie można sfinansować remont sklepiku, zakup mebli czy sprzętu, który pozwoli przygotować świeżą żywność.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  • Gimnazjalny

  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • NIK: Gminy nie wykorzystały prawie połowy środków z programu „Wyprawka szkolna”

  29/09/2014

  NIK skontrolowała realizację rządowego programu „Wyprawka szkolna” w województwie świętokrzyskim w latach 2012-2013. Blisko połowa pieniędzy zaplanowanych na dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów dydaktycznych nie została wykorzystana. Dlaczego? Dotąd kryteria uprawniające do ubiegania się o pomoc były zbyt surowe. Winne są też gminy i szkoły, które nie docierały do wszystkich rodzin, które mogłyby ubiegać się o dopłatę. Rodzice zaś nierzadko mieli problem ze złożeniem wniosków o dofinansowanie w terminie, ponieważ wymagana dokumentacja była zbyt szczegółowa. Co jeszcze obniża skuteczność rządowego programu wpierania rodzin najuboższych i wielodzietnych?

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  • Gimnazjalny

  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Będą olimpiady dla gimnazjalistów

  26/09/2014

  Umożliwienie organizowania olimpiad dla gimnazjalistów – to główny cel podpisanego 24 września przez minister edukacji narodowej rozporządzenia zmieniającego w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

  Poziom kształcenia:
  • Gimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Ustawa budżetowa zablokuje możliwość podwyżki dla nauczycieli nawet do 2016 roku

  25/09/2014

  W projekcie ustawy budżetowej na 2015 r. kwota bazowa, która stanowi podstawę do wyliczenia wysokości średniej płacy nauczycieli, pozostanie na tym samym poziomie, na jakim ustalono ją we wrześniu 2012 r., czyli 2717,59 zł. Oznacza to, że nauczyciele z pewnością nie otrzymają podwyżek w całym 2015 r. Serwis Oświata ABC prognozuje, że na wzrost płacy nauczyciele nie mają co liczyć również w całym roku szkolnym 2015/2016.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  • Gimnazjalny

  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • MEN zapewnia, że olimpiady gimnazjalne odbędą się w tym roku

  24/09/2014

  W najbliższych dniach resort edukacji ogłosi przetarg, w którym zostaną wyłonieni organizatorzy olimpiady matematycznej, informatycznej i z języka angielskiego przeznaczonej dla uczniów szkół gimnazjalnych. Pierwszy etap olimpiad przedmiotowych dla gimnazjalistów zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.

  Poziom kształcenia:
  • Gimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Po przyjęciu sześciolatków szkoły mają problem z zapewnieniem opieki świetlicowej

  24/09/2014

  Od września szkoły mają wyjątkowe trudności z zapewnieniem opieki świetlicowej wszystkim dzieciom. Powodem jest obniżenie wieku rozpoczęcia realizacji obowiązku szkolnego. W tym roku szkolnym do placówek trafiło bowiem ponad pół miliona uczniów zamiast ok. 380 tys., a więc zainteresowanych opieką pozalekcyjną jest więcej. Świetlice są przepełnione, nierzadko wychowawcy są zmuszeni organizować zajęcia na stołówkach czy korytarzach. Już w ubiegłorocznym raporcie NIK-u zwracano uwagę na ten problem. NIK odradzał wcześniejsze posłanie dzieci do szkół, w których wielkość pomieszczeń świetlicowych uniemożliwi zagwarantowanie wszystkim uczniom opieki. Póki co MEN nie planuje jednak przeprowadzać kontroli działalności świetlic. Czyżby z obawy o wyniki?

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  Dodaj do aktówki
 • WSA: W treści orzeczenia o nauczaniu indywidualnym nie powinny znaleźć się zalecenia medyczne

  23/09/2014

  Zespół orzekający poradni nie powinien zamieszczać zaleceń medycznych w decyzji o potrzebie indywidualnego przygotowania przedszkolnego albo indywidualnego nauczania dla dzieci i młodzieży, których stan zdrowia uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do placówki. Sąd administracyjny orzekł, że szkoła jest odpowiedzialna za realizację zadań w zakresie nauczania, kształcenia umiejętności i wychowania, a więc kontrolowanie czy zlecanie zadań medycznych wskazanych w orzeczeniu przez specjalistów, np. kierowania uczniów na badania, nie należy do kompetencji dyrektora czy nauczycieli.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  • Gimnazjalny

  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Jakie narzędzia wspierają realizację podstawy programowej? IBE zaprasza nauczycieli do wspólnego projektu „Narzędzia w działaniu”

  22/09/2014

  Instytut Badań Edukacyjnych zgromadził bazę ciekawych pomysłów na lekcje z różnych przedmiotów gimnazjalnych. Na podstawie opracowanej przez ekspertów Bazy Dobrych Praktyk nauczyciele sprawdzą szczególnie to, co wspiera kształcenie tych umiejętności uczniów, które podczas badań i na egzaminach gimnazjalnych okazały się ich słabszą stroną. Akcja „Narzędzia w działaniu” będzie odbywać się w pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015. IBE czeka na zgłoszenia szkół do 26 września.

  Poziom kształcenia:
  • Gimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Niewykorzystane fundusze na kształcenie i doskonalenie zawodowe nauczycieli organ prowadzący przeznaczy na inne cele

  22/09/2014

  Jak wynika z uzasadnienia do ustawy okołobudżetowej połowa środków przeznaczonych w 2013 r. na podnoszenie kwalifikacji nauczycieli nie została wykorzystana. Rząd chce, by w 2015 r. niespożytkowane fundusze można było przeznaczyć na inne cele podobnie jak w ubiegłych latach.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  • Gimnazjalny

  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki
 • Małopolska Chmura Edukacji już w 21 szkołach

  19/09/2014

  Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów tego typu rozwiązania to przyszłość edukacji, a program uzupełnia się z projektem Cyfrowej Szkoły.

  Poziom kształcenia:
  • Podstawowy

  • Gimnazjalny

  • Ponadgimnazjalny

  Dodaj do aktówki

O nas

Dewizą od początków istnienia Forum Media Polska Sp. z o.o. na polskim rynku jest hasło „Wiedza na usługach rynku”. Zgodnie z nią staramy się na bieżąco informować naszych klientów o zmianach zachodzących w życiu gospodarczym, przepisach prawa, obowiązkach...Czytaj więcej..

Poznaj Dyrektorium.pl

Dyrektorium.pl to portal dla dyrektorów szkół pozwalający na efektywną organizację pracy szkoły poprzez system zadań, modułów oraz uporządkowanej wiedzy. Dyrektorium jest w pełni personalizowane, dzięki czemu można dostosować informacje, funkcjonalności oraz wygląd do własnych potrzeb, wynikających np. ze specyfiki szkoły...
Czytaj więcej..

Nasi autorzy

Autorami są specjaliści z zakresu prawa oświatowego, pracownicy organów prowadzących i kontroli, mający na co dzień styczność z problemami dyrektorów, a także sami dyrektorzy (wieloletni praktycy, cieszący się szacunkiem w środowisku)...Czytaj więcej..

Kontakt

Forum Media Polska Sp. z o.o.
ul. Polska 13
60-595 Poznań

Dział Obsługi Klienta jest do dyspozycji klientów 5 dni w tygodniu:
od pon. do piątku, w godz.8.00–16.00

tel: 61 66 55 810
faks: 61 66 55 888
mail: formularz kontaktu »

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji w naszej polityce prywatności znajdziesz tutaj.

Dyrektorium.pl
Platforma Zarządzania Szkołą
Regulamin serwisu